درباره دکتر حسین بهاور

پزشک خانواده

پزشک دوره دیده طب سنتی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

عضو هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی استان البرز

عضو رسمی انجمن حجامت ایران

عضو رسمی انجمن طب سوزنی ایران

پزشک دوره دیده طب کار

دارای گواهینامه مهارت حرفه ای درمان های سوء مصرف مواد مخدر (MMT)

کارشناس استاندارد (مدیریت کیفیت ارزیابی تایید صلاحیت آزمایشگاه ها)

 سایت دکتر حسین بهاور: گیاهان دارویی

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

مدیر کل نظارت بر فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو دکتر امیر حسین جمشیدی در خصوص  مصرف گیاهان دارویی گفت: برخی گمان می کنند که گیاهان دارویی و داروهایی که پایه گیاهی دارند،  نمی توانند مشکلی برای سلامت ایجاد کنند و براین باورند که مصرف گیاهان دارویی، اگر فایده نداشته باشد، ضرر هم ندارد.

او با تاکید بر اینکه حتی اگر قرار باشد ماده ای مانند آب، به عنوان دارو مصرف شود، باید نکات و ضوابط مربوط به داروها را در نظر داشت افزود: گیاهان دارویی و داروهای گیاهی هم مانند هر داروی شیمیایی می توانند عوارض خاص خود را داشته باشند به همین دلیل لازم است پیش از مصرف، نسبت به آنها آگاهی کافی یافت.

بیشتر
شنبه، 3 بهمن ماه، 1394 | 0 نظر | بازدید [ 834 ]

بیش از ۸۰ درصد سیری که به قسمت‌های مختلف جهان فروخته می‌شود از کشور چین می‌آید ,  در حالی که اکثر افراد فکر می‌کنند که سیر از کالیفرنیا، پایتخت رویش سیر در جهان می‌آید اما در واقعیت این طور نیست و از چین می‌آید.

حتی در بیشتر موارد سیر ارگانیک یا آلی نیز از چین، کشوری که به روش‌های صدور گواهی‌های ارگانیک بودن محصولات آن اعتباری نیست می‌آید.

بیشتر
دوشنبه، 14 دي ماه، 1394 | 0 نظر | بازدید [ 846 ]

به ضم همزه و سكون سين و ضم طا هردو بي نقطه و سكون واو و ضم خاي معجمه و سكون واو و ضم دال و سكون واو و سين مهملتين لغتی يوناني است به معني حافظ الارواح و به عربي آنس الارواح به مد همزه و كسر نون و ممسك الارواح.اهل مكه معظمه گياه آن را ضرم به ضم ضاد معجمه و سكون راي مهمله و ميم و گل آن را زهرالضرم و به سرياني سحاوس كه نام جزيرهايست كه در آنجا مي­ رويد و اهل تنكابن تروم و به هندي دهار و در بنگاله تنتنه نامند در اطراف عظيم آباد و بنگاله هم مي­شود وليكن اندكي كم قوّت (مخزن الادویه)

بیشتر
سه شنبه، 24 آذر ماه، 1394 | 0 نظر | بازدید [ 1052 ]

در حالی که پژوهشگران آمریکایی قهوه را دارویی مؤثر برای درمان سرطان روده می دانند ، پژوهشگران کره جنوبی تاثیرات چای سبز از در پیشگیری از ابتلا به سرطان روده بزرگ مورد بررسی قرار داده اند.

 

 

بیشتر
پنجشنبه، 29 مرداد ماه، 1394 | 0 نظر | بازدید [ 980 ]

مصوبه « سندملي گياهان دارویی وطب سنتی » که به استناد قسمت الف بند1-5 فصل پنجم نقشه جامع علمي كشور، درجلسه735  مورخ 25 / 4/ 92 شورای عالی انقلاب فرهنگی و براساس پیشنهاد مورخ 1392 / 2/ 10   شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به تصویب رسیده است ، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می شود

 

 

بیشتر
سه شنبه، 27 مرداد ماه، 1394 | 0 نظر | بازدید [ 961 ]

موضوعات

نظرسنجی
نظر شما در مورد سایت؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
ضعیفنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 97
نظرات : 0