درباره دکتر حسین بهاور

پزشک خانواده

پزشک دوره دیده طب سنتی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

عضو هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی استان البرز

عضو رسمی انجمن حجامت ایران

عضو رسمی انجمن طب سوزنی ایران

پزشک دوره دیده طب کار

دارای گواهینامه مهارت حرفه ای درمان های سوء مصرف مواد مخدر (MMT)

کارشناس استاندارد (مدیریت کیفیت ارزیابی تایید صلاحیت آزمایشگاه ها)

آدرس پستی مطب :

کرج، چهارراه مصباح، خیابان امام زاده حسن، نبش سه راه مصباح، نرسیده به بانک ملی ، ساختمان پزشکان مصباح، طبقه همکف

تلفن مطب : 02632241355

نظرسنجی
نظر شما در مورد سایت؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
ضعیفنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 97
نظرات : 0

طب سوزنی گوش

سایت دکتر حسین بهاوردرمان بسیاری از بیماریها از طریق گوش در چین و بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده می باشد. شاید بتوان گفت اولین بار در ایران بوعلی سینا نقطه ای در گوش را برای دردهای دیسک کمر می سوزاند که بعدها در طب سوزنی گوش معروف به نقطه سیاتیک شده است.

اما مطالعه روی گوش بصورت تحقیقاتی ، پیشرفته و مدون و همچنین استخراج تمام نقاط بدن در گوش توسط دکتر نوگیر فرانسوی در سال ۱۹۵۰صورت گرفته است. البته بعدهابا تحقیقات شاگردان ایشان تحقیقات ادامه یافته و اطلاعات بیشتری کسب شد.آلمانها نیز در زمینه طب سوزنی گوش تلاش فراوانی کرده و به رشد و توسعه این علم کمک شایانی نمودند. طب سوزنی گوش قادر به درمان معجزه آسای بسیاری از بیماریهای مزمن که بسختی به درمان پاسخ میدهند می باشد.

 بیش از یکصد بیماری با پروتکل طب سوزنی گوش قابل درمان می باشد که شامل : انواع اضطراب و دردهای مزمن (سردرد، کمردرد، زانودرد، میگرن ،درد شانه و...) آلرژی ، کنترل اشتها و وزن ، ترک سیگار ، ترک اعتیاد ، شب ادراری، فلج عصب صورتی ، تمرکز ذهنی ، عفونت ها ، مشکلات گوارشی وریوی وادراری ،  دیابت ، اختلالات قاعدگی ، تشنج ، زونا، سکسکه ، بیش فعالی اطفال ، مشکلات شنوایی ، فشارخون، نازایی، اختلالات خواب ، اختلالات وسواسی، دردهای بعد از زایمان ، پارکینسون ، پروستاتیت، مشکلات پوستی و خارش پوست ، سینوزیت ، کاهش ، اختلالات روحی و روانی و ... می شود.

مکانیسم طب سوزنی گوش

روش درمانی طب سوزنی گوش یا آریکولارتراپی که در ابتدا در آلمان و فرانسه مورد استقبال بیشتری قرار گرفت، بر پایه “میکروسیستم” می باشد. البته این مبنای درمانی در روشهای رفلکسولوژی ( درمان از طریق ماساژ کف پاها)، آیریدولوژی ( تشخیص از روی قرنیه چشم )، سوجوک ( طب سوزنی کف دستها) و…می باشد.

در واقع با طب سوزنی گوش توانسته ایم نقشه  تمام بدن را در روی گوش پیاده نماییم و از این طریق در هر جایی از بدن اختلالی وجود داشته باشد به تشخیص آن رسیده و احیانا بیماریهای که در آینده نزدیک عارض می شود را نیز پیش بینی نموده و به درمان آن بپردازییم. از این طریق حتی می توانیم به مغز و نخاع و هسته های اعصاب مرکزی و محیطی دسترسی پیدا کنیم. به همین دلیل روش درمانی فوق در متعادل کردن سطح هورمونهای بدنی و نوروترانسمیترهای بدن و مغز اثر فوق العاده ای دارد.

دوره های درمانی با طب سوزنی گوش

دوره درمانی با طب سوزنی گوش متفاوت است، مثلا برای ترک اعتیاد باید هر روز درمان بمدت ۴۵دقیقه انجام شود ولی در بیماری های دیگر ۳-۱بار در هفته و بمدت ۳۰-۱۵دقیقه کافی است.اثر درمانی طب سوزنی از چند دقیقه تا چند روز پس از درمان شروع می شود ولی اکیدا توصیه می شود سیر درمان توسط پزشک وبیمار با حوصله و بطور کامل انجام شود.

سوزنهای یکبار مصرف مورد استفاده در طب سوزنی گوش بسیار ظریف و نازک می باشد، و البته گاهی بجای سوزن Needlingازنقطه گذاری با چسبseeding، تحریک الکتریکیElectro Acu.و ... استفاده می شود تا اثرات تحریکی مداوم ایجاد نماید.

 طب شوزنی گوش اوریکولار
ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 9 فروردين ماه، 1394 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 ارتقاء کیفیت زندگی سالمندان و بیماران با تای‌چی  [ شنبه، 28 شهريور ماه، 1394 ] 1175 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
اینجا محل تبلیغ شماست